Recenze v pyžamu


Recenze v pyžamuJak už jste se dozvěděli z anotace, příběh nám představuje čtyři hlavní postavy. Severskou dívku Lajlu, robota s lidskou duší Kobu, výbušného Cháru a Natého, který se stane vůdcem celého týmu. Ale to má ještě čas. První se naše postavy musí seznámit. A to se stane v Údolí světla, kde se všichni zdokonalují v umění meterializace. A co to ta materializace vůbec je? Jde vlastně o schopnost ovládnout energii vesmíru a s její pomocí něco tvořit. Od útočných střel, přes nejrůznější štíty až po schopnost léčit. A mnohem a mnohem více. Cílem naší čtveřice, je stát se poutníky. A to se jim nakonec také podaří. Jejich dalším úkolem je putovat po Landii, získávat nové znalosti a pomáhat jejím obyvatelům. Tedy zjednodušeně. V úkolech které náš tým dostává jde totiž často o život. A někdy i o něco víc.

Kniha je možná dlouhá, ale rozhodně ne zdlouhavá. Prostě se pořád něco děje. Jen co hrdinové vyřeší jeden problém už jsou namočení v dalším.

Ale kdyby se mě někdo zeptal co se mi vybaví první, nebyly by to postavy ani příběh. Byl by to celý svět Landie. Protože svět který autor stvořil je opravdu unikátní. A rozsáhlý. Obsahuje rozpálené pouště i severské pustiny, hluboké pralesy i vysoká pohoří a všechno mezi tím. A samozřejmě nesmíme zapomenout ani na bytosti, které ho obývají.

Celá recenze je zde


}